Jdi na obsah Jdi na menu
 


Napsali o nás

16. 6. 2015
 

ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Úterý, 16. června'15, svátek má Zbyněk.

Kapela Hurricane z Teplic přitahuje publikum

Kapela Hurricane z Teplic přitahuje publikum14.6. 15 06:10 Před dvanácti lety vedl mladý hudebník Radim Neumann kapelu Pegamani, ale hudebníci postupně založili své rodiny a na hudbu jim už nezbývalo tolik času. Kapela tak zanikla, ale jelikož Radimovi hudba nesmírně chyběla, rozhodl se před třemi lety - v roce 2012, založit novou hudební skupinu HURRICANE. S Radimem Neumannem, který je kapelníkem, skladatelem i vedoucím, hrají ještě vokální zpěvák Milan Hrouzek na doprovodnou kytaru, Bohouš Volánek na baskytaru a v posledním roce přibrali mezi sebe ještě zpěvačku a hráčku na tamburínu Michalu Vaníkovou.

Kapela se zaměřuje zejména na country, folkovou a rockovou hudbu, ale do repertoáru zařazuje též svoji vlastní tvorbu, která se pohybuje na rozhraní country a folku. Jelikož ve skupině nemají bubeníka, dávají přednost skladbám, které se obejdou bez bicích. S kapelou HURRICANE se můžete na Teplicku setkat při country zábavách, na různých jubilejích, svatbách i při dalších nejrůznějších příležitostech. My jsme se s těmito hudebníky setkali při jejich vystoupení v restauraci Perla Řetenice, kde dokázali přitáhnou posluchače různých generací, kteří zaplnili zdejší prostory do posledního místečka. I to je určitá vizitka kapely svědčící o jejich zapsaném povědomí i oblibě u publika.

Jelikož se hudebníci věnují i vlastní tvorbě, zúčastňují se různých festivalů hudebních skupin po celé České republice. Nyní se též chystají na červencový soutěžní festival na Moravu, kde se má sejít na 30 kapel z různých míst naší vlasti. Držíme kapele HURRICANE palce a přejeme jí mnoho úspěchů i dobrou reprezentaci tradičně hudebních Teplic.

Pavel Kovář